Estetik Gülüşe Sahip Olmak İçin Ne Yapılır
Estetik Gülüşe Sahip Olmak İçin Ne Yapılır?

Estetik gülüş konusu söz konusu olduğunda hemen hemen herkes doğal olarak estetik bir gülüşe sahip olmak ister. Günümüzde teknolojinin geldiği son nokta ile ve hatta bu noktanın da günden güne ilerliyor oluşu ile birlikte diş hekimliği alanında da doğal olarak büyük gelişmeler yaşanmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere dişler yemekleri öğütme ve çiğneme hareketlerinin yanında estetik kaygı konusunda da büyük önem taşırlar. Bu nedenle de diş hekimliği alanındaki gelişmeler ile herkes daha estetik bir gülüşe sahip olmayı hedefler.

Estetik Gülüş Tasarımı

Estetik gülüş tasarımı; diş hekimliğinin gelmiş olduğu bu son noktada, teknoloji ve estetik kaygının birleştirilmesi ile ortaya çıkartılan, kişilere özel bir gülüş imkanı sunan bir uygulamadır. Estetik gülüş tasarımı yapılması konusunda, kişinin yüz yapısı, çene yapısı, alerjik reaksiyonlara olan tepkimeleri gibi faktörler göz önünde bulundurulur.

Estetik Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri Bünyesinde Barındırır?

Bilinenin aksine estetik gülüş tasarımı, bir estetik tedavisi değil yalnızca bir tedavi sürecidir. Bu durum doğal olarak kişiden kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte, her hastanın beklentileri ve gereksinimleri de değişkenlik göstereceğinden; estetik gülüş tasarımı uygulaması kişiye özel bir şekilde belirlenip kişiye özel bir şekilde de uygulanmaktadır.

Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Estetik gülüş tasarımı konusunda ilk amaç hastanın tüm beklentilerini karşılamak olduğundan, estetik gülüş tasarımına başlanmadan önce hastanın tüm istedikleri ve beklentileri belirlenmeli buna göre de bir uygulama yolu çizilmelidir. Hastanın ağız yapısının ölçüleri doğru bir şekilde alınarak, planlanan modeller hasta ile paylaşılmalıdır. Hazırlanan modellerde herhangi bir eksiklik ya da istenmeyen bir durum söz konusu ise modeller tekrardan bu eksiklikler ve istenmeyen durumlar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Estetik gülüş tasarımı yapılırken yalnızca çene ve ağız yapısı değil hastanın yüz yapısı ve ölçüleri de son derece dikkate alınmalıdır.

Estetik gülüş tasarımı yaptırmak tüm bu planlama kısımlarının bitmesinin ardından çok kolay bir aşamada gerçekleşmektedir. Son derece güvenli ve konforlu olan bu işlem ile pek çok kişi hayalini kurduğu gülüşe sahip olabilmektedir.

 

5/5

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması ve reklam yapması yerine geçmez”