Kaplamanın Altındaki Diş Neden Ağrır?

Kaplamanın Altındaki Diş Neden Ağrır?

Kaplamanın Altındaki Diş Neden Ağrır?, Diş kaplama, estetik ve fonksiyonel nedenlerden dolayı uygulanan bir tedavidir. Kaplama yapılan dişlerde bazı durumlarda ağrı hissedilebilir. Peki, kaplamanın altındaki diş neden ağrır?

Kaplamanın altındaki dişin ağrımasının çeşitli nedenleri olabilir:

  • Dişin aşırı kesilmesi: Kaplama yapılabilmesi için dişin bir miktar kesilmesi gerekir. Dişin fazla kesilmesi, dişin sinirine yakınlaşmasına ve ağrıya neden olabilir.
  • Dişin hassasiyeti: Kaplama yapıldıktan sonra dişlerde sıcak, soğuk, tatlı veya ekşi yiyeceklere karşı hassasiyet oluşabilir. Bu hassasiyet genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.
  • Diş eti iltihabı: Kaplama ile diş eti arasında uyumsuzluk olması veya diş eti iltihabı ağrıya neden olabilir.
  • Diş çürümesi: Kaplama altında kalan diş çürümeye devam ederse ağrı oluşabilir.
  • Kaplamanın kırılması veya gevşemesi: Kaplamanın kırılması veya gevşemesi de ağrıya neden olabilir.

Kaplamanın altındaki diş ağrısı için yapılabilecekler:

  • Ağrı kesici kullanmak: Reçetesiz satılan ağrı kesiciler ağrıyı hafifletmek için kullanılabilir.
  • Hassas dişler için diş macunu kullanmak: Hassas dişler için özel olarak üretilmiş diş macunları ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
  • Diş hekimine başvurmak: Kaplamanın altındaki dişin ağrısı birkaç gün içinde geçmiyorsa veya şiddetliyse diş hekimine başvurmak önemlidir.

Bursa DENT ON6 Diş Kliniği'nde diş kaplama:

Bursa DENT ON6 Diş Kliniği, deneyimli ve uzman diş hekimleri ile en son teknolojiyi kullanarak diş kaplama hizmeti sunmaktadır. Klinikte, diş kaplama öncesi dişlerin detaylı bir şekilde muayenesi yapılır ve kaplama işlemi en uygun şekilde planlanır.

Anahtar Kelimeler: Kaplamanın altındaki diş ağrısı, Kaplamanın Altındaki Diş Neden Ağrır? , Diş kaplama, Bursa diş kaplama, Bursa DENT ON6 Diş Kliniği,

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması ve reklam yapması yerine geçmez”
Mesken Yildirim Bursa Diş Kliniği